Krumphanzlová Věra

Akademická malířka Věra Krumphanzlová  /nar. 1946  Praha/

Přední malířka Věra Krumphanzlová vystudovala v Železném Brodě Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou (SUPŠS)  a v Praze Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (VŠUP).  Studovala kaligrafii (nauka o písmu) a sumii (nauka o japonské tušové malbě) na Japonské ambasádě a v Japanologické společnosti v Praze.

Podílela se na česko-francouzském celovečerním kresleném filmu "Divoká planeta", pracovala v rozhlase, v televizi , jako výtvarná redaktorka a kmenová ilustrátorka několika deníků a časopisů.

V roce 1996 - 2000 pracovala jako kurátorka a vedoucí galerie Chodovská tvrze v Praze. V roce 1999 získala mezinárodní ocenění za grafickou tvorbu a absolvovala stáž ve Francii. Roku 2009 absovovala měsíční stáž v atelieru francouzského malíře Jeana Miotte v Provence (Pignans).

Galerie, muzea a soukromé sbírky mají ve svém majetku její grafickou a malířskou tvorbu  - Praha Národní galerie,  mnohá muzea v ČR,  Německo Berlín, Mnichov, Cham, Furth im Wald, Regensburg, Holandsko Amsterodam, Haarlem, USA- New York,  Velká Británie Oxford, Japonsko Nagasaki, Tokio, Francie Nancy, Paříž, Itálie Arezzo,  Švýcarsko Ženeva.

Ocenění:  Čs. Spisovatel Praha - zvláštní cena),  Ex libris - Nancy Francie - zvláštní cena,  2. cena Arezzo - Itálie - drobná grafika,  Nagasaki - Japonsko - světová grafika,  galerie Dorothea - SNR - grafika,  od roku 1999 – 2009 pravidelná účast na výběrové mezinárodní výstavě Nejlepší grafika roku.

Zobrazit: seznam / mřížka
Show:
Řadit podle:
Za záclonou  PRODÁNO
Akademická malířka Věra Krumphanzlová  /nar. 1946  Praha/ ..
0 Kč
Kategorie
Používá se opensource systém OpenCart CZ překlad mival
Aventurin © 2022 - Design by FocusThemes